Корисні статті про закупівлі Prozorro та аукціони Prozorro.Продажі

Тендерна документація: практичні питання, які часто виникають у роботі замовників

У роботі із закупівлями значна частина практичних запитань стосується саме документації: внесення змін, продовження строків подання пропозицій, оформлення вимог у спрощених закупівлях та відкритих торгах з особливостями. І саме ці…

Історія успіху: як медична мережа «Добробут» руйнує стереотипи про найдешевшу ціну та економить мільйони в закупівлях

Прозорість, інновації та раціональний підхід — ось що об’єднує лідерів українського бізнесу. Сьогодні у межах проєкту за підсумками Премії «Zakupivli КРАЩІ 2026» ми спілкуємося з Михайлом Шалейком, начальником відділу закупівель…

24 години на виправлення невідповідностей: як працює цей механізм у закупівлях

Механізм “24 години” — одна з найпрактичніших та водночас найдискусійніших тем у закупівлях. Замовники регулярно стикаються з питаннями: коли можна надати учаснику можливість виправити невідповідності, що саме дозволено уточнювати та…

Всі статті

Помилки при кваліфікації в Prozorro Market: як  пройти відбір з першої спроби

Помилки при кваліфікації в Prozorro Market: як  пройти відбір з першої спроби

Електронний каталог Prozorro Market — це один із найзручніших інструментів для продажів державі. Головна його перевага для бізнесу полягає у тому, що кваліфікацію у вибраній категорії товару потрібно пройти лише один раз. Після цього ви можете регулярно брати участь у запитах ціни пропозиції (ЗЦП) без необхідності щоразу збирати повний пакет тендерної документації та проведення аукціону. Проте, етап проходження кваліфікації іноді стає підводним каменем для новачків. Найменша неуважність при підготовці документів може призвести до відхилення заявки та втрати часу. Ми в  Zakupivli.Pro зібрали найпоширеніші помилки постачальників під час подання заявки на кваліфікацію та підготували практичні поради, які допоможуть вам пройти відбір…

Закупівлі в липні: розбираємо головні цифри та тенденції разом 

Закупівлі в липні: розбираємо головні цифри та тенденції разом 

Липень — це не лише час для відпусток. Ми знаємо, як багато державних замовників продовжують працювати, щоб вчасно забезпечити всі потреби своїх установ та громад. Відкриті торги з особливостями: топ-категорії липня  Попри літнє спекотне затишшя, робота кипить: минулого місяця  замовники успішно провели 5 156 відкритих торгів з особливостями на загальну суму понад 10 млрд грн (10 016 752 420 грн). Замовники стабільно обирають відкриті торги з особливостями для закупівлі складних послуг і будівельних робіт. Подивімося разом, які товари та послуги замовляли найчастіше! Код CPV Кількість закупівель Очікувана вартість Середня кількість пропозицій 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи 209 325 794 218,80…

ДОТ відкрив відбір у 2 нові категорії Prozorro Market: футболки та тактичне взуття для Сил оборони

ДОТ відкрив відбір у 2 нові категорії Prozorro Market: футболки та тактичне взуття для Сил оборони

Агенція оборонних закупівель (ДОТ) розширює перелік категорій у Prozorro Market. Відкрито кваліфікацію постачальників речового забезпечення для потреб Сил оборони України (ДСНС, НГУ, ДПСУ та ЗСУ). Виробники та дистриб’ютори одягу й взуття можуть один раз пройти перевірку документів та отримати постійний доступ до оборонних закупівель. Нові категорії в каталозі: У чому перевага кваліфікації для бізнесу? Як відбувається кваліфікація Розгляд заявки Адміністратором каталогу (ДОТ) триває до 10 робочих днів. Після схвалення — завантажуйте свої товари в каталог та очікуйте на запити цін від замовників! Маєте питання? Якщо виникли складнощі під час підготовки документів або додавання товарів, звертайтеся до вашого персонального менеджера або…

ПДВ у закупівлях з 1 липня: за якими правилами проводити відкриті торги та запити пропозицій

ПДВ у закупівлях з 1 липня: за якими правилами проводити відкриті торги та запити пропозицій

З 1 липня 2026 року набрали чинності зміни щодо врахування ПДВ під час проведення закупівель. Саме через це у замовників сьогодні виникає найбільше запитань: як планувати закупівлю, яку суму зазначати в оголошенні та коли договір укладається з ПДВ. Розберімось в цьому поетапно. Планування Перш за все варто пам’ятати: якщо предмет закупівлі підлягає оподаткуванню, замовник визначає річну потребу з урахуванням ПДВ. І це стосується абсолютно всіх типів закупівель.  Наприклад, замовник планує закупити папір. Загальна річна потреба по відповідному коду ДК 021:2015 становить 120 тис. грн. з ПДВ. Сума 120 тис. грн. зазначається в річному плані закупівель. Якщо предмет закупівлі не оподатковується,…

ДОТ відкрив відбір у 2 нові категорії Prozorro Market: футболки та тактичне взуття для Сил оборони

ДОТ відкрив відбір у 2 нові категорії Prozorro Market: футболки та тактичне взуття для Сил оборони

Агенція оборонних закупівель (ДОТ) розширює перелік категорій у Prozorro Market. Відкрито кваліфікацію постачальників речового забезпечення для потреб Сил оборони України (ДСНС, НГУ, ДПСУ та ЗСУ). Виробники та дистриб’ютори одягу й…

ПДВ у закупівлях з 1 липня: за якими правилами проводити відкриті торги та запити пропозицій

З 1 липня 2026 року набрали чинності зміни щодо врахування ПДВ під час проведення закупівель. Саме через це у замовників сьогодні виникає найбільше запитань: як планувати закупівлю, яку суму зазначати…

Тут легко заплутатися: розбираємо складні нюанси Prozorro Market разом 

Тут легко заплутатися: розбираємо складні нюанси Prozorro Market разом 

Купувати через Prozorro Market — це легко і швидко. Проте навіть у простій системі є свої нюанси, де можна заплутатися. Тож давайте разом розберемо ці складні моменти та подивимося, як…

АТ «Укрнафта» – фіналісти премії «Zakupivli Кращі 2026»: як Prozorro Market допомагає купувати швидше та ефективніше

АТ «Укрнафта» стала фіналістом премії «Zakupivli Кращі 2026» у номінації «Лідер закупівель Prozorro Market».Ми поспілкувалися з керівником відділу уповноважених осіб Святославом Карабановим про їхній досвід, секрети успіху та те, як…

Prozorro Market чи відкриті торги з особливостями: як замовнику обрати вигідний вид закупівлі

Prozorro Market чи відкриті торги з особливостями: як замовнику обрати вигідний вид закупівлі

Знайома картина: перед вами лежить нова заявка від колег, а в голові одразу крутиться думка: “Який вид закупівлі обрати цього разу?”  Якщо вам потрібно замовити роботи чи послуги на велику…

Оскарження дискваліфікації у запиті пропозицій постачальників: практичні механізми для учасника

Неправомірна дискваліфікація у запиті пропозицій постачальників — одна з найболючіших тем для постачальників. Замовники часто зловживають спрощеним форматом цієї процедури, оскільки відчувають відсутність швидкого оскарження.  Головна проблема полягає в тому,…

Експертиза та оновлення Zakupivli.Pro: головне за травень

Експертиза та оновлення Zakupivli.Pro: головне за травень

Ми в Zakupivli.Pro постійно шукаємо способи зробити вашу роботу швидшою та простішою. У цьому огляді ми зібрали головні оновлення травня, які допоможуть вам автоматизувати рутину та працювати впевненіше. Нові ШІ-інструменти,…

Постанова КМУ № 680: нові правила закупівлі лікарських засобів та медичних виробів через Prozorro Market

27 травня 2026 року Кабмін вніс чергові зміни до постанови № 1178. А вже 02 червня 2026 року постанова КМУ № 680 була офіційно опублікована в “Урядовому кур’єрі”. Коротко розбираємо,…

Державні, комерційні закупівлі та Prozorro Market: де шукати прибуток постачальнику?

Державні, комерційні закупівлі та Prozorro Market: де шукати прибуток постачальнику?

Сьогодні український ринок закупівель пропонує підприємцям три основні вектори розвитку. Кожен із них має свої правила гри, швидкість укладання угод та рівень конкуренції. Розуміння відмінностей між державними торгами, комерційним сектором…

Нова тарифікація Prozorro: як тепер розраховується вартість участі

З 7 червня 2026 року в системі Prozorro починає діяти докорінно нова модель тарифікації. Це не просто технічне оновлення, а зміна самого принципу розрахунку плати за участь: відтепер її розмір…

Аналітика Prozorro за квітень 2026: тренди, економія та популярні категорії 

Аналітика Prozorro за квітень 2026: тренди, економія та популярні категорії 

Весна приносить оновлення не лише в природу, а й у закупівлі. Подивимось, чим жила система Prozorro у квітні? Ми проаналізували два найпопулярніші типи закупівель: відкриті торги з особливостями та запити пропозицій. …

Коли безпечно скасовувати закупівлю: підстави, приклади та поради

Підготовка до проведення закупівлі – це дуже кропітка робота, що вимагає особливої уваги до деталей: аналізу ринку для формування очікуваної вартості, підготовка тендерної документації та проєкту договору, тощо.На жаль, іноді…

Електронний договір у Prozorro Market: навіщо він потрібен і як це працює на практиці

Електронний договір у Prozorro Market: навіщо він потрібен і як це працює на практиці

Ми завершуємо серію публікацій від команди ДУ «Професійні закупівлі» розбором інструменту, який економить час юристів та уповноважених осіб. Ми вже встигли зазирнути «під капот» Prozorro Market та розібралися, як працюють…

Централізовані закупівлі: як це працює, що і для кого купують

У попередньому матеріалі ми розповідали про роботу адміністраторів Prozorro Market. Проте діяльність централізованих закупівельних організацій (ЦЗО) не обмежується лише каталогом. Другий важливий напрям — це проведення масштабних тендерів в інтересах…

Корисне під рукою

Знакова інвестиція: держава виставила на Prozorro.Продажі Gulliver за 9,2 млрд грн

Знакова інвестиція: держава виставила на Prozorro.Продажі Gulliver за 9,2 млрд грн

Це безпрецедентна подія для українського ринку комерційної нерухомості. На продаж виставлено один із найвідоміших активів країни — багатофункціональний комплекс Gulliver у самому серці Києва.  Це унікальна можливість придбати не просто преміальні квадратні метри, а готову бізнес-екосистему, що генерує стабільний грошовий потік і має статус «трофейної нерухомості».  Державний АТ «Ощадбанк» та АТ “Укрексімбанк” офіційно опублікували цей масштабний аукціон через майданчик Zakupivli.Pro. Вибір саме цього майданчика для проведення настільки значущих торгів є свідченням високої довіри до його надійності, безпеки та багаторічної експертизи.  Паспорт лоту: ключові деталі Масштаб активу найкраще демонструють цифри та розширені характеристики. Основні параметри об’єкта виглядають наступним чином: Характеристика Деталі…

Переговорна процедура закупівлі

Переговорна процедура закупівлі

Зміст інструкції Публікація закупівлі Щоб опублікувати переговорну процедуру, перейдіть у розділ «Публічні закупівлі». Виберіть із випадаючого списку вкладку «Закупівлі» та натисніть на кнопку  «Нова закупівля».Також ви можете оголосити закупівлю із плану, детальніше: Як зв’язати план закупівель з тендером? Виберіть тип процедури “Переговорна процедура” або “Переговорна процедура, скорочена”.“Скорочена” переговорна процедура проводиться у випадку закупівлі за пп.3 п.13 (нагальна потреба), а також у разі закупівлі: Строк на укладання  “скороченої” переговорної процедури становить 20 календарних днів Переговорна процедура автоматично створюються як лотова закупівля. Якщо лот один – вказуєте інформацію про весь предмет закупівлі в першому лоті. Якщо хочете розділити на декілька частин –…

Як залучити більше учасників на аукціон Prozorro.Продажі: прості кроки для високої конкуренції

Як залучити більше учасників на аукціон Prozorro.Продажі: прості кроки для високої конкуренції

Успіх електронного аукціону в системі Prozorro.Продажі безпосередньо залежить від рівня конкуренції між покупцями. Чим більше потенційних учасників дізнаються про ваш лот, то вищою буде фінальна ставка й тим більше коштів отримає громада. Навіть найпривабливіший об’єкт може залишитися без уваги, якщо припуститися помилок під час його підготовки та публікації. Розглянемо три головні важелі впливу організатора на результативність торгів: роботу з описом, організацію оглядів та попереднє анонсування. 1. Якісний опис лоту: прозорість створює довіру Опис об’єкта — це перше, з чим знайомиться потенційний учасник. Розмитий або сухий текст змушує покупця сумніватися та шукати інші пропозиції. Загальне правило: опис має відповідати на 90%…

Закупівлі з 1 вересня: нові вартісні межі, повернення переговорної процедури та нові правила

Закупівлі з 1 вересня: нові вартісні межі, повернення переговорної процедури та нові правила

З 1 вересня 2026 року набувають чинності зміни до Постанови КМУ № 1178, Постанови № 1275 та Закону «Про публічні закупівлі» (відповідно до Постанови КМУ № 957). Закупівлі з 1 вересня проходитимуть за новими вартісними межами, оновленими правилами переговорної процедури та зміненими вимогами до оприлюднення документів. Ми вже провели захід на цю тему, тож ви можете переглянути запис вебінару, а в цьому матеріалі зібрали повний розбір усіх оновлень та відповіли на найактуальніші запитання замовників.  Ключові зміни до Постанови № 1178 Додано новий п. 9², Він дозволяє укладати прямі договори для запобігання або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в електроенергетичних системах та…

Умови оплати і поставки у закупівлях: чому без них процедура вважається неповною

Умови оплати і поставки у закупівлях: чому без них процедура вважається неповною

Умови оплати і поставки у закупівлях — це важлива складова успішної процедури. Вони безпосередньо впливають на те, коли постачальник має виконати свої зобов’язання, коли він отримає оплату. В електронній системі ці умови відображаються окремо та структуровано. Яку інформацію містять електронні поля? Умови поставки дають постачальнику відповідь на питання: Умови оплати визначають: Наприклад, може бути визначено: поставка – одноразова протягом 30 календарних днів після підписання договору, оплата – післяплата протягом 7 робочих днів після поставки.На майданчику Zakupivli.Pro дані поля виглядають так: Чому важливо зазначати умови оплати та поставки саме в електронній системі? Умови оплати та поставки передбачені в тендерній документації чи…

Постанова № 957: як постачальнику адаптуватися до нових правил закупівель з 1 вересня

Постанова № 957: як постачальнику адаптуватися до нових правил закупівель з 1 вересня

Постанова КМУ № 957 — це масштабне оновлення правил публічних та оборонних закупівель, яке повертає класичні процедури та змінює звичні алгоритми роботи. Розібратися в усіх юридичних нюансах допомогла Юлія Баклан, фахівчиня з юридичного супроводу в державних закупівлях майданчика Zakupivli.Pro. Якщо ви не встигли переглянути вебінар, ми зібрали для вас найважливішими тези, а також підготували відповіді на запитання та практичний чек-лист для постачальника. Головні часові рамки: що вже діє, а що змінюється з 1 вересня Постанова № 957 вносить зміни до двох ключових документів: Постанови № 1178 (Особливості) та Постанови № 1275 (Оборонні закупівлі). Більшість нововведень набирають чинності з 1 вересня…